איך נוכל לעזור לכם לייצר שיתוף במידע וידע ולהניע חדשנות בארגון?

כאן בבלוג FBI- ניהול ידע וחדשנות תמצאו את כל מה שארגונים ועסקים צריכים כדי לתרגם את הידע והחכמה של מנהלים ועובדים לחדשנות מרגשת.

העולם השתנה. הכול נהיה חכם יותר, עסקי יותר, מדיד ומהיר יותר. לכולם יש ידע. כולם זקוקים לידע. מישהו צריך לחבר את הנקודות. לנהל את האופרציה, לחבר את הידע לחזון, למטרות ולאסטרטגיה, כדי לייצר ערך ומשמעות.

כללי המשחק השתנו. הכול חייב להיות פרוס דק דק. לקוחות רוצים שירות חווייתי, מרגש ומדויק. עובדים מחפשים זהות, שייכות ומשמעות. ובשביל זה, ארגונים צריכים להתחדש כל הזמן.

ברוכים הבאים לעידן הידע הדיגיטלי, העידן בו הכול חכם, עסקי, מהיר ורגעי, כל אחד מומחה, כולם רוצים לחוות ולהתרגש וכל הזמן צריך לחדש. חופש ותעוזה בשילוב נחישות והתמדה יהפכו גם את הארגון שלכם לחדשני, מוביל ומטביע חותם. אבל בשביל זה חייבים לרתום את האנשים: לשתף אותם במטרה הגבוהה, להכיר להם את התמונה הרחבה, ללמד אותם את השפה העסקית החדשה, כדי שיחשבו אינטגרטיבית וישתפו במידע ובידע.

מהי השיטה המנצחת שהופכת את ההון האנושי להון ארגוני שיוצר ומקדם חדשנות וצמיחה? איך גורמים לאנשים להשתחרר מדפוסים מכשילים שמונעים שיתופי פעולה? איך הופכים את הידע מנכס של פרטים בודדים בארגון לנכס של הארגון כולו? איך הופכים את החזון של 'ארגון חכם' , 'עיר חכמה' או 'ממשל חכם ונגיש' למציאות מתמשכת אליה מחוברים עובדים, מנהלים ולקוחות?. באמצעות מודל 'המומחים' שפיתחנו, אנחנו מפתחים אנשים שמובילים ומטמיעים חדשנות אסטרטגית בארגונים.

רוצים לחבר בין אנשים לחידושים? תגידו מתי אנחנו נפגשים...

ד"ר גלית בן- ישראל פיקסלר- 0526-611034 | שירית בן- ישראל - 0522-435259

המלצות


עירית סורק, מנהלת תחום תקשורת ושיווק בביה"ס לסיעוד במרכז הרפואי הדסה עין כרם מספרת:
"להרבה אנשים יש ידע. ידע הוא כוח. מעט אנשים בעלי ידע הופכים את העברת הידע לאחרים לייעוד חייהם. מעטים מאד הם אלה העושים זאת בצורה מרתקת, מובנת, ואסופה. שירית בן ישראל היא אחת מקומץ האנשים שאתה יוצא מהמפגש איתה עם ארגז כלים שהופך להיות שלך ונשאר אצלך. החכמה האמיתית של שירית היא העברת המקל לידך כך שהוא נשאר שלך, גם כשהיא כבר מזמן נעלמה. ואולי זה לא מדויק, משהו ממנה נשאר איתך לתמיד."

נועם נהרי, משנה למנכ"ל, קבוצת יעיל נוע מספר:
"שירית ליוותה אותנו בתהליך אסטרטגי כשנה וחצי. הייחודיות שלה קשורה לדעתי לשני תחומים עיקריים: במישור הניהולי- הגדרות, סיוע בתכנון והבניה של ראייה ארגונית רחבה- כיצד הארגון צריך להיות בנוי- תפקידים, תכולת תפקידים וממשקים פנים- ארגוניים, תפיסה חדה וברורה מאוד לגבי היכולות של כל אחד בארגון להתאים לפונקציות השונות. במישור האסטרטגי- הנחיה של תהליך בניית ערכים וחזון וחיבור המנהלים לתהליך זה".

מרים פרינץ, מנהלת רשת הספריות ברעננה מספרת:
"...התכנית הפיחה במנהלים רוח חדשה ורעננה, שפעה רעיונות והנגישה אותנו לחשיבה עסקית חדשה ופורצת דרך."

שלומית פרי, מנהלת הספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר- מוס, אוניברסיטת ת"א מספרת:
"…תודה על הרצאה פשוט נהדרת, בה הצבת לכולנו מראה אמיתית שטלטלה רבים/רבות מאתנו הנמצאים ונמצאות באזורי נוחות מקצועיים. חידשת הרבה לכולנו, ההרצאה הייתה מרתקת והדרך בה העברת אותה הייתה מעוררת השראה."

חגי בורשטיין, מנהל חברת 'אירוטק' מספר:
שירית, יועצת אסטרטגית, ארגונית ועסקית שבאמצעות היכולות שלה בתחום המנהיגות וההצלחה האישית בשילוב ניסיון רב השנים מול מגוון לקוחות רחב תחומים, "הפכה כל אבן" בחברה. כל התהליך נעשה ע"י שירית בדרכה והיכולות המיוחדות תוך האצלת הידע והניסיון על הסביבה, תוך חתירה ללא לאות להגיע למטרה שלשמה התחלנו את התהליך.
ובאופן אישי, תודה לך שירית, על הארת הדרך, ועל היכולת שלך להוציא את היכולות והכישורים שלי בהמשך דרכי.

סיגלית שדה, מנהלת רכש ולוגיסטיקה מספרת:
"הגעת לחברה שיש בה לא מעט מנהלים ותיקים עם הרבה שאלות ניהוליות מורכבות. והצפייה הייתה לקבל מיד פתרונות, בדרכך החכמה והכנה לא ויתרת לנו ובעזרתך למדנו להתבונן בדפוסים המעכבים שלנו לראות את העוצמה שלנו, ולמצוא את הדרך להתחבר לאסטרטגיה הארגונית. יצרת לנו מפה פוליטית שנוכל לנווט איתה, קיבלת ושיקפת תהליכים קבוצתיים במטרה לאפשר עבודה לקראת המטרות והתכניות האסטרטגיות.                      
גמישותך רבה ומצליחה להתאים את עצמה להלך הרוח של הקבוצה, מבלי לוותר על המטרות הכלים הניהוליים והיכולות האישיות של כל אחד מאיתנו. אין ספק שיש לך יכולות בין אישיות מדהימות, יכולת אבחון מהירה וקולעת. את חריפת מחשבה ויודעת לנסח מעולה את שאת חושבת. הופכת כול "דפקט לאפקט"...בחכמה, באומץ ובנחישות, תוך נתינה אינסופית ממרצך, זמנך, ואישיותך, הצלחת לנתח את המורכב (המקשר בין אישיותם ותפקידם של אנשי החברה לבין היכולות הבאות לידי ביטוי בעשייה) עמדת על דקויות נסתרות וניווטת את כולם בסבך שפרשנו בפנייך. בתמיכה בלתי מתפשרת, הן מבחינת ניהול הקריירה שלהם והן מבחינה אישית, הבאת לתוצאה לה החברה ואני ייחלנו. 
התהליך לבש צורה ממשית של שינוי אמיתי ומהותי, נושא פירות ותוך זמן קצר ביותר עמדנו במקום אחר לחלוטין, מקום של בנייה, צמיחה ועשייה. בקיצור- אחת ויחידה מדהימה."

עדנה סבאג קריבוי, היועצת לקידום מעמד האישה, לשכת ראש העיר מספרת:
הכרתי את שירית לראשונה לפני מספר שנים עת נבחרה על ידי משרד ראש הממשלה- הרשות לקידום נשים, לבצע את "פרויקט המאה"- 2 פרויקטים גדולים למנהיגות בבאר שבע ועשרות נוספים ברחבי ישראל... חלק גדול מהבוגרות כיום נמצאות בעמדות השפעה. רובן עברו בעקבות הקורס שינויים משמעותיים...וביניהם אנוכי, התמקדתי בקידום נשים ובהצלחה.
בנוסף, קיימנו קורסים ייחודיים לעובדות בכירות בהנחייתה- הכנה למכרזים. בחרנו בה לאחר שנשים מנהלות מהעיר שהופנו אליה להכנה למכרז באופן פרטי ובתשלום, כולן זכו במכרזים והן מתפקדות באופן מצטיין. אני רואה בעשייתה במגזר הציבורי אמצעי אדיר ליצירת שינויים בחברה במימוש השוויון.

אביגיל אהרוני,
מנהלת שיווק של קבוצת יעיל נוע מספרת:
"במהלך התכנית, קיבלנו כלים ניהוליים
פרקטיים ואפקטיביים ביותר, אשר משמשים אותנו עד היום לתכנון מתודולוגיות עבודה ארגוניות וניהוליות התומכות בפעילות עסקית חדשנית שיוצרת ערך לקבוצה"

           :יהונתן כסיף, מפתח 'קרש קפיצה לחיים' מספר
"שירית היא פצצה של אנרגיה, מובילת דרך ואכן - מעצבת ארגונים אפקטיביים בתרבות ובכלים שהיא מנחילה. העבודה עמה מעוררת השראה ומוטיבציה שיפור מתמיד"
  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה