איך נוכל לעזור לכם לייצר שיתוף במידע וידע ולהניע חדשנות בארגון?

כאן בבלוג FBI- ניהול ידע וחדשנות תמצאו את כל מה שארגונים ועסקים צריכים כדי לתרגם את הידע והחכמה של מנהלים ועובדים לחדשנות מרגשת.

העולם השתנה. הכול נהיה חכם יותר, עסקי יותר, מדיד ומהיר יותר. לכולם יש ידע. כולם זקוקים לידע. מישהו צריך לחבר את הנקודות. לנהל את האופרציה, לחבר את הידע לחזון, למטרות ולאסטרטגיה, כדי לייצר ערך ומשמעות.

כללי המשחק השתנו. הכול חייב להיות פרוס דק דק. לקוחות רוצים שירות חווייתי, מרגש ומדויק. עובדים מחפשים זהות, שייכות ומשמעות. ובשביל זה, ארגונים צריכים להתחדש כל הזמן.

ברוכים הבאים לעידן הידע הדיגיטלי, העידן בו הכול חכם, עסקי, מהיר ורגעי, כל אחד מומחה, כולם רוצים לחוות ולהתרגש וכל הזמן צריך לחדש. חופש ותעוזה בשילוב נחישות והתמדה יהפכו גם את הארגון שלכם לחדשני, מוביל ומטביע חותם. אבל בשביל זה חייבים לרתום את האנשים: לשתף אותם במטרה הגבוהה, להכיר להם את התמונה הרחבה, ללמד אותם את השפה העסקית החדשה, כדי שיחשבו אינטגרטיבית וישתפו במידע ובידע.

מהי השיטה המנצחת שהופכת את ההון האנושי להון ארגוני שיוצר ומקדם חדשנות וצמיחה? איך גורמים לאנשים להשתחרר מדפוסים מכשילים שמונעים שיתופי פעולה? איך הופכים את הידע מנכס של פרטים בודדים בארגון לנכס של הארגון כולו? איך הופכים את החזון של 'ארגון חכם' , 'עיר חכמה' או 'ממשל חכם ונגיש' למציאות מתמשכת אליה מחוברים עובדים, מנהלים ולקוחות?. באמצעות מודל 'המומחים' שפיתחנו, אנחנו מפתחים אנשים שמובילים ומטמיעים חדשנות אסטרטגית בארגונים.

רוצים לחבר בין אנשים לחידושים? תגידו מתי אנחנו נפגשים...

ד"ר גלית בן- ישראל פיקסלר- 0526-611034 | שירית בן- ישראל - 0522-435259

על: פרויקט המאה- מנהלים דיגטליים 2.0חזון- יש! אסטרטגיה- יש! אולם היישום שלהם איטי מהרצוי. המנהלים בארגון משתפים פעולה אבל לא בהכרח מדברים באותה שפה. קצב ההתנהלות שלהם, קצב העלאת הרעיונות והיוזמות והשיתוף במידע נמוכים ממה שחרטה ההנהלה על דגלה.
הנהלת הארגון רוצה להוביל חדשנות, לייצר ערך ללקוחות ולהפוך את הארגון לארגון חכם יותר. הלקוחות- לוחצים, צמאים לחידושים ולשירות חווייתי מזן אחר מזה שמספק הארגון נכון להיום, והארגון לא יכול להישאר מאחור.

מה עושים?
 • איך ניתן לייצר תנועה מסיבית בזמן קצר?
 • איך אפשר לייצר שינוי במינימום התנגדויות?
 • איך ניתן לרתום את מנהלים ולהפוך אותך ליזמים חדשנים?
 • איך אפשר לקדם את החזון ולהפוך אותו למציאות?
 • ואיך אפשר לעשות הכול בניהול חכם ויעיל של משאבים?


את פרויקט המאה פיתחנו כבר בשנת 2003, במטרה לפתח ולהעצים אלפי נשים מנהיגות בישראל. בין השנים 2003- 2008 אכן פיתחנו והעצמנו כ- 5,000 נשים בפרויקט המאה (שבמקור כונה ע"י יזמת הפרויקט הרשות לקידום מעמד האישה- "בואי להיות מנהיגה". לנו, השם לא נשמע מספיק אטרקטיבי ולכן בחשיבה קריאטיבית של צוות החברה עשינו תהליך naming שבסיומו קיבל הפרויקט את השם החדש שלנו- 'פרויקט המאה'. מאה, כי השתתפו בו 100 נשים בכל תכנית, מאה, כי בתחום מעמד האישה לא היה פרויקט כזה לפניו, וכיום, ידוע לנו, שגם לא אחריו).

את פרויקט המאה ליווינו במחקרי שטח שתוצאותיהם, שנמדדו בטווח זמן של 6- 12 חודשים ממועד סיום הפרויקט, עוררו התפעלות אפילו אצלנו: 13% מהנשים פנו ללימודים אקדמיים, 9% קיבלו קידום בעבודה, 14% מהנשים התמודדו למכרזים ו- 75% מהן זכו בהם, 26% מהנשים העידו על עליה בשיווין בזוגיות, ועוד...

בשנת 2007 הגענו למסקנה, שאם מודל פרויקט המאה מייצר תוצרים מעל ומעבר לסטנדרטים המקובלים בתחום מעמד האישה, באדפטציות נכונות, הוא ייצר את אותם תוצרים מעוררי התפעלות  גם בקרב מנהלים ועובדים בארגונים במגזרים שונים. וכך, פיתחנו את מודל 'פרויקט המאה- 100 מנהלים דיגיטליים 2.0', שמטרתו, לחבר מנהלים למומחיות האישית, לחזון ולאסטרטגיה של ארגון חכם וחדשן, לשפת העידן הדיגיטלי ולטכנולוגיות עידן הידע.

עצמו עיניים ודמיינו 100 מנהלים מובילים בארגון שניצבים בקו הזינוק. או-טו-טו מתחיל מרוץ המאה, המירוץ להפיכתם ממנהלים רגילים למנהלים דיגיטליים 2.0, שיובילו שיתוף במידע, ידע ומומחיות לקידום חדשנות ויצירת ערך, שתהפוך את הארגון (חברה עסקית, חברה עירונית, מוסד ממשלתי, עירייה, וכ"ב) לחכם יותר.

האות ניתן והמירוץ מתחיל!

המנהלים עומדים לעבור טרנספורמציה- ממנהלים רגילים הם הופכים בזכות השיטה למנהלים דיגיטליים 2.0:
 • מנהל דיגיטלי 2.0 מיומן ב'חשיבת מ.א.ה©' שהיא הכלי הבסיסי שפיתחנו ליצירת סנכרון ואינטגרציה במידע וידע, לפני פרויקטים, תוך כדי ובסיומם.
 •  מנהל דיגיטלי 2.0 מחובר לעידן המידע והידע: גיבש את הגדרת המומחיות הייחודית לו ומשווק אותה בהתלהבות בכל פלטפורמה, כדי לייצר ערך לארגון ובדרך גם לבנות לעצמו מיתוג אפקטיבי.
 • מנהל דיגיטלי 2.0 מחובר ב- 3 רמות (רגשית, תודעתית ותועלתית) לערכים, לחזון ולאסטרטגיית הארגון החכם- החדשן.
 • מנהל דיגיטלי 2.0 מחובר (ב- 3 רמות (רגשית, תודעתית ותפעולית) לטכנולוגיות החיוניות להטמעת מידע וידע ברמה מערכתית.
 • מנהל דיגיטלי 2.0 מוביל, מניע ושותף ליצירת חדשנות חוצה ארגון, המבוססת על ניהול אינטגרטיבי של ידע, צרכים ופתרונות יצירתיים. 

פרויקט המאה מסתיים.

בקו הגמר ניצבים 100 מנהלים. חלק הבריקו, חלק הבריקו יותר וחלק רק עכשיו גילו את הפוטנציאל הגלום בהם ובחיבור לארגון החכם. אבל כולם ללא יוצא מן הכלל שונים ממה שהיו בתחילת הפרויקט המאה. הם אחרים. הם לא מרוכזים רק בתוצאות וביצועים, אלא בהקשרים הרחבים ובחיבור לאסטרטגיה, לחזון ולתמונת הארגון החכם אליה הם שואפים ליצוק את מלוא כישוריהם, רעיונותיהם ויכולות ההנעה והפעולה שלהם.

100 מנהלים חוזרים לארגון ומתחילים לייצר אדוות קטנות וגדולות בפלטפורמות השונות בארגון:
 • הם מנחילים את החזון והערכים לעובדים שתחתיהם
 • הם משמשים מודל חיקוי מעורר השראה לעובדים
 • הם מקדמים רעיונות, יוזמות וחדשנות נגזרת חזון ואסטרטגיה.
 • הם משתפים בהתלהבות במידע וידע, בעיקר בתחום המומחיות
 • הם מלאי תשוקה ומגויסים לפעולה לקידום חזון החדשנות והחוכמה

הארגון מתקדם. עכשיו קצב ההתקדמות מהיר יותר, דברים קורים בתדירות גדולה יותר, חזון הארגון החכם קורם בשר, עור וגידים, בזכות שיתוף הפעולה וההתלהבות מלאת התשוקה של האנשים.

אם גם אתם מעוניינים לפתח 100 מנהלים דיגיטליים 2.0 שיהפכו את הארגון לחכם יותר, צרו איתנו קשר
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה